Головна Стійкість троянди

Стійкість троянди

На стійкість у вазі впливають сотні факторів на час вирощування, зберігання в холодильних та передпродажних підготовках: мікроклімат в теплиці, склад живильного розчину у торговій тарі, тривалість транспортування без води та ін. Деякі з них зменшують "життя" у вазі на декілька годин, деякі на кілька днів, але ні один з цих факторів не здатен створити ситуацію, коли ви принесли букет додому і через дві години квіти "повісили голови". "Старість" троянди тут також ні до чого. Троянда "вчора з грядки" і троянда "два тижні в холодильнику" відрізняється одна від іншої, в першу чергу, часом відкриття при кімнатній температурі, насиченністю кольору бутона, наявністю або відсутністю плям або потертостей на пелюстках і тільки, в останню чергу стійкість.

Причому, перша повинна нас радувати 2-3 тижні, а друга 1-2 тижні. Перед тим, як сорт потрапляє у промислове виробництво, селекційні компанії обов'язково роблять тест на "vase life" і, якщо він меньше двох тижнів, сорт у виробництво не потрапляє. Єдиний глобальний фактор, який «множить на нуль» всі зусилля селекціонерів, виробників і продавців троянд – це вологість.
Давайте спробуєм прослідкувати режими вологості, через які проходить троянда з моменту її народження до моменту, коли ви ставите її вдома у вазу. 
В теплиці завжди встановлена вологість 75%, вона ідеальна для розвитку і інтенсивного росту куща троянди. Існує багато систем, які відповідають за підтримання цього параметру, починаючи із системи опалення і закінчуючи туманом високого тиску. Не всі вони справляються зі своєю задачею ідеально, однак, середньодобова вологість протягом всього періоду росту і зізрівання троянди знаходиться у межах від 70 до 80%. Після зрізу троянда відправляється в холодильник, де вологість коливається від 85 до 92 %, далі - на торгову точку.

Тут варіантів може бути маса: закритий ринок без опалення, холодильна камера в квітковому салоні, підземний перехід, але у всіх цих місцях вологість, за винятком літнього періоду, так само відносно висока. А ось у фіналі, тобто у вас вдома, букет потрапляє в приміщення де вологість рідко буває вище 30%. Ось це і є найбільш згубним фізіологічним фактором для продовження життєдіяльності троянди. Устячка листової пластини болісно намагаються закритися для того, щоб зменшити випаровування з поверхні листа, але повноцінно зробити цього не можуть, оскільки вони «не натреновані» до настільки різкої зміни вологісного режиму.
Як підвищити шанси на виживання квітів до 90-95% і продовжити їх "життя"??

Догляд за букетами

Під час опалювального періоду, просимо завернути в магазині троянди в не перфоровану плівку. Вдома підготуйте вазу для букету: наберіть воду кімнатної температури, щоб вона перекривала більше половини ніжки букету.
Оновіть зріз квітів: підріжте стебла на 2-3 см під кутом 45 градусів. Використовуйте для цього секатор або гострий ніж.
Перші одну-дві доби не знімайте целофан, щоб зменшити втрату вологи, підтримати мікроклімат в області листя і дати квітам після холодильника можливість адаптуватися до температури приміщення.
Щодня міняйте воду і оновлюйте зріз стебел. При використанні консерванту, який продовжує життя квітів, розведіть його згідно з інструкцією і застосовуйте догляд, вказаний на упаковці.
Не рекомендується використовувати «народні» добавки (цукор, лимонна кислота і т.д.).
З букета троянд не шкодуйте видаляти листя: тоді вони не будуть забирати на себе воду, необхідну бутонам для насичення і максимальної життєдіяльності.
Намагайтеся розміщувати квіти в провітрюваному приміщенні, на відстані від батарей і потрапляння прямих сонячних променів.

Догляд за композиціями з живими квітами

Підливайте через день півсклянки води кімнатної температури між квітами в оазис (губка, в якій знаходяться квіти).
Розмістіть композицію в не задушливому приміщенні, на відстані від батарей та дії прямих сонячних променів. Якщо композиція знаходиться в кімнаті, де працює кондиціонер або обігрівач, підливайте в неї воду кожного дня.

Важливо пам'ятати:

Квіти - це живі створіння і вони не можуть жити без води. Після покупки букету, поставте його в воду не пізніше, ніж через 2-3 години після неї.
Влітку і взимку намагайтеся купувати квіти безпосередньо перед тим, як їх дарувати. Для квітів убивча температура нижче 5 і вище 25 градусів.
Намагайтеся не піддавати квіти перепадам температур, це може істотно скоротити термін їх життя.

Віце-президент «Камелія» Загоруйко С.О.